Picea abies Rothenhaus to wolno rosnąca odmiana świerka pospolitego o pięknym, płaczącym pokroju. Docelowo może dorastać do ok. 7-9 m wysokości i ok. 2-3 m szerokości. Odmiana ta powinna samodzielnie wyprowadzać wierzchołek, ale w młodym wieku wskazane jest prowadzenie przewodnika przy podporze. Pozwala to uzyskać prostą, zgrabną roślinę. Pędy boczne mocno zwisają wzdłuż pędu głównego sięgając do ziemi i nadają roślinie zgrabny, wąski, kolumnowy pokrój. Igły są ciemnozielone i nieco krótsze niż u gatunku.

WYMAGANIA
Świerk pospolity Rothenhaus preferuje gleby umiarkowanie żyzne i wilgotne, ale dobrze zdrenowane. Najlepiej sadzić go w miejscach słonecznych lub lekko ocienionych.

ZASTOSOWANIE
Picea abies Rothenhaus to piękną, płaczącą odmianą świerka pospolitego. Ze względu na bardzo wąski pokrój nadaje się zarówno do dużych, jak i małych ogrodów. Dobrze będzie się prezentować posadzony samotnie np. na trawniku lub wkomponowany w grupę niższych roślin.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana znaleziona w Czechach na przełomie XIX i XX wieku w lesie koło zamku Červený Hrádek, który nazywany był wówczas Rothenhaus.

Picea abies Rothenhaus
Picea abies Rothenhaus - rośliny na punkcie sprzedaży

Picea abies Rothenhaus
Świerk pospolity Rothenhaus - zbliżenie

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.