Picea abies Inversa to płacząca odmiana świerka pospolitego, o średniej sile wzrostu. Roczne przyrosty mają około 20-30 cm długości. Igły są ciemnozielone i na górnej stronie pędów płasko do nich przylegają. Jest to odmiana nie wyprowadzająca sama wierzchołka. Wszystkie pędy zwisają pionowo do dołu, szczelnie otulając pień. Aby uzyskać żądaną wysokość u tego świerka, należy przewodnik prowadzić przy podporze. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 2 letnie, nisko szczepione. 

WYMAGANIA
Świerk pospolity Inversa preferuje gleby umiarkowanie żyzne i wilgotne. Najlepiej sadzić go w miejscach słonecznych lub lekko ocienionych.

ZASTOSOWANIE
Picea abies Inversa to bardzo atrakcyjna odmiana świerka płaczącego. Pasuje do każdego ogrodu, bez względu na jego wielkość i charakter. Jest niezwykle plastyczną rośliną, dającą duże możliwości formowania jej. Można prowadzić ją jako niski świerk płaczący, częściowo ścielący się po ziemi, lub wyciągnąć wysoko w górę.  Pięknie również wygląda prowadzona na wysokim trejażu, tworząc wiecznie zieloną kurtynę, spływającą do samej ziemi. Świerkiem o podobnym charakterze wzrostu, ale o złocistej (żółtej) barwie igieł jest Picea abies Gold Drift (świerk pospolity Gold Drift). Obie te odmiany można stosować zamiennie (lub posadzić obok siebie) w zależności od osobistych preferencji i gustów kolorystycznych.

Picea abies Inversa
Picea abies Inversa - materiał oferowany do sprzedaży

Picea abies Inversa
Świerk pospolity Inversa - roślina ok. 20 letnia

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.