Picea abies Gold Drift to złoty (żółty) świerk płaczący. Odmiana wolno rosnąca (tempo wzrostu i pokrój podobny do Picea abies Inversa). Ma pokrój szerokiego, zwartego stożka o wszystkich pędach mocno zwisających do dołu. Po 10 latach dorasta do ok. 1,5 m wysokości. Igła na młodych przyrostach ma intensywnie żółtą barwę, która utrzymuje się przez cały rok. Jedynie nasada igieł z czasem lekko zielenieje. Odmiana ta nie jest przypalana przez słońce. Nie wyprowadza sama wierzchołka, więc w celu uzyskania wyższej rośliny należy jeden  z pędów prowadzić w górę przy podporze. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 3 letnie, nisko szczepione. Dostępność ograniczona.

WYMAGANIA
Świerk pospolity Gold Drift lubi gleby umiarkowanie żyzne i wilgotne, ale dobrze zdrenowane. Najlepiej sadzić go w miejscach słonecznych.

ZASTOSOWANIE
Picea abies Gold Drift jest pięknym, żółtym, płaczącym świerkiem. Można powiedzieć, że jest odpowiednikiem Picea abies Inversa, ale w żółtym kolorze. Ze względu na swój powolny wzrost i stosunkowo niewielkie rozmiary nadaje się zarówno do małych jak i dużych ogrodów. Najlepiej sadzić go z przodu na tle innych roślin, w miejscach wyeksponowanych i dobrze nasłonecznionych.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana powstała, jako mutacja pąkowa na Picea abies Reflexa.  Znaleziona w 1990 roku przez Roberta (‘Bob’) L. Finchama (USA).

Picea abies Gold Drift
Picea abies Gold Drift - zbliżenie igieł,
zdjęcie zrobiono w połowie czerwca

Picea abies Gold Drift
Świerk pospolity Gold Drift - zbliżenie igieł,
zdjęcie zrobiono w połowie czerwca

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.