Picea abies Formánek to płożąca, karłowa odmiana świerka pospolitego. Rośliny ścielą się płasko po ziemi tworząc gęsty, niski kobierzec. Jest to najlepsza okrywowa odmiana świerka. Nie wytwarza przewodnika. Rośnie dość wolno i po 10 latach osiąga 0,9-1,5 m średnicy. Roczne przyrosty mają około 8-15 cm długości. Igła cienka, zielona. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 3 letnie, nisko szczepione.

WYMAGANIA
Świerk pospolity Formánek lubi gleby umiarkowanie żyzne i wilgotne, ale dobrze zdrenowane. Najlepiej sadzić go w miejscach słonecznych.

ZASTOSOWANIE
Picea abies Formánek jest doskonałą rośliną okrywową. Idealnie nadaje się do zadarniania skarp, czy do ogrodów skalnych. Pięknie będzie również wyglądać spływając z różnego rodzaju murków oporowych czy podwyższeń. Można jej także nadać nieco bardziej płaczący kształt, wyprowadzając jeden z pędów w górę przy podporze.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana wyselekcjonowana w 1943 roku w Czechosłowacji przez V. Formánka. Wprowadzona do sprzedaży na początku lat 70 XX wieku przez angielską szkółkę roślin ozdobnych Wansdyke Nursery.

Picea abies Formanek
Picea abies Formánek - materiał oferowany do sprzedaży

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.