Metasequoia glyptostroboides 'Schirrmann's Nordlicht' to kulista odmiana metasekwoi chińskiej. Po 10 latach dorasta do ok. 1,7 średnicy. Igły delikatne, kremowozielone. Wraz z nadejściem zimy zmieniają one swą barwę na brązowozielony kolor i opadają. Kora u starszych roślin łuszczy się pionowymi pasami. Do sprzedaży oferujemy rośliny zaszczepione na wysokości 80-110 cm.

WYMAGANIA
Metasekwoja chińska 'Schirrmann's Nordlicht' preferuje stanowiska słoneczne, gleby żyzne lub umiarkowanie żyzne oraz wilgotne.

ZASTOSOWANIE
Metasequoia glyptostroboides 'Schirrmann's Nordlicht' polecana jest do ogrodów przydomowych, na skalniaki, alpinaria i wrzosowiska.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana znaleziona przed 2005 rokiem jako „czarcia miotła” na Metasequoia glyptostroboides 'White Spot' przez Schirrmanna, Niemcy. Pochodzenie odmiany ustalono na podstawie: Aris G. Auders, Derek P. Spicer “Royal Horticultural Society Encyclopedia of Conifers: A Comprehensive Guide to Cultivars and Species”, London: Royal Horticultural Society, 2012.

Metasequoia glyptostroboides 'Schirrmann's Nordlicht' – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży
Metasequoia glyptostroboides 'Schirrmann's Nordlicht'
– przykładowa roślina oferowana do sprzedaży

Metasekwoja chińska 'Schirrmann's Nordlicht' – zbliżenie igieł
Metasekwoja chińska 'Schirrmann's Nordlicht'
– zbliżenie igieł

Metasequoia glyptostroboides 'Schirrmann's Nordlicht' – zbliżenie igieł
Metasequoia glyptostroboides 'Schirrmann's Nordlicht'
– zbliżenie igieł

Metasekwoja chińska 'Schirrmann's Nordlicht' – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży
Metasekwoja chińska 'Schirrmann's Nordlicht'
– przykładowa roślina oferowana do sprzedaży

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Metasequoia glyptostroboides 'Schirrmann's Nordlicht' – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży Metasekwoja chińska 'Schirrmann's Nordlicht' – zbliżenie igieł Metasequoia glyptostroboides 'Schirrmann's Nordlicht' – zbliżenie igieł Metasekwoja chińska 'Schirrmann's Nordlicht' – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży

Copyright © 2010-2022 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.