Larix x eurolepis Almrauschlütte to karłowa, wolno rosnąca odmiana modrzewia. Pokrój zwarty, gęsty. Roczne przyrosty mają 15-25 cm długości. Igła jest dość długa, ułożona prostopadle do pędów i delikatnie wywinięta. Odznacza się bardzo jasną, niebieskosrebrzystą barwą. Pędy mają specyficzny, sinoczerwony kolor. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 2 letnie, zaszczepione na niewysokim (10-30 cm) pieńku.

WYMAGANIA
Modrzew eurojapoński Almrauschlütte najlepiej rośnie na glebach żyznych i umiarkowanie wilgotnych. Jest rośliną światłolubną i powinno się go sadzić w pełnym słońcu. Jest odmianą całkowicie odporną na mróz.

ZASTOSOWANIE
Larix x eurolepis Almrauschlütte to jedna z ciekawszych i rzadko w Polsce spotykanych odmian modrzewia. Ze względu na powolny wzrost, doskonale nadaje się do niewielkich ogrodów skalnych i na wrzosowiska. Dobrze będzie też wyglądać w kompozycjach z innymi, karłowymi roślinami iglastymi.

NAZEWNICTWO/INNE
Larix x eurolepis jest to mieszaniec uzyskany ze skrzyżowania Larix kaempferi z Larix decidua. Znaleziony ok. 1900 roku w Dunkeld, Szkocja. Niektóre źródła dendrologiczne klasyfikują Larix x eurolepis Almrauschlütte jako Larix decidua Almrauschlütte.

Larix x eurolepis Almrauschlütte
Larix x eurolepis Almrauschlütte – materiał oferowany
do sprzedaży

Larix x eurolepis Almrauschlütte
Larix x eurolepis Almrauschlütte – zbliżenie igieł

Larix x eurolepis Almrauschlütte
Modrzew eurojapoński Almrauschlütte – materiał oferowany do sprzedaży

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2023 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.