Larix laricina Newport Beauty to karłowa, wolno rosnąca odmiana modrzewia amerykańskiego. Pokrój zwarty, kulisty. Igła jest krótka i na jednorocznych przyrostach delikatnie przylega do pędów. Odznacza się piękną niebieskosrebrzystą barwą. Pędy mają specyficzny sinoczerwony kolor. Roczne przyrosty osiągają 5-7 cm długości. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 2 letnie, zaszczepione na niewysokim (10-30 cm) pieńku.

WYMAGANIA
Modrzew amerykański Newport Beauty najlepiej rośnie na glebach żyznych i umiarkowanie wilgotnych. Jest rośliną światłolubną i powinno się go sadzić w pełnym słońcu. Jest odmianą całkowicie odporną na mróz.

ZASTOSOWANIE
Larix laricina Newport Beauty to jedna z ciekawszych i nadal rzadko w Polsce spotykanych odmian modrzewia amerykańskiego. Ze względu na powolny wzrost doskonale nadaje się do niewielkich ogrodów skalnych i na wrzosowiska. Dobrze będzie też wyglądać w kompozycjach z innymi, karłowymi roślinami iglastymi.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana ta w niektórych opracowaniach dendrologicznych nazywana jest, jako Larix laricina Newport #7 (modrzew amerykański Newport #7).

Larix laricina Newport Beauty
Larix laricina Newport Beauty – roślina 4 letnia

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.