Larix laricina Deborah Waxman to karłowa, wolno rosnąca odmiana modrzewia amerykańskiego. Po 10 latach dorasta do ok. 80-100 cm wysokości. Roczne przyrosty mają ok. 10-15 cm długości. Roślina charakteryzuje się zwartym, szerokim, stożkowym pokrojem. Igła jest długa, ułożona gładko wzdłuż pędów i tylko delikatnie od nich odstająca. Ma bardzo wyraźną, niebieskozieloną barwę. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 2 letnie, zaszczepione na niewysokim (10-30 cm) pieńku.

WYMAGANIA
Modrzew amerykański Deborah Waxman najlepiej rośnie na glebach żyznych i umiarkowanie wilgotnych. Jest rośliną światłolubną i powinno się go sadzić w pełnym słońcu. Jest odmianą całkowicie odporną na mróz.

ZASTOSOWANIE
Larix laricina Deborah Waxman to jedna z ciekawszych i nadal rzadko w Polsce spotykanych odmian modrzewia amerykańskiego. Ze względu na powolny wzrost i docelowo niewielką wysokość, doskonale nadaje się do niedużych ogrodów skalnych i na wrzosowiska. Dobrze będzie też wyglądać w kompozycjach z innymi roślinami iglastymi.

Larix laricina Deborah Waxman
Larix laricina Deborah Waxman – materiał oferowany
do sprzedaży

Larix laricina Deborah Waxman
Larix laricina Deborah Waxman – zbliżenie igieł

Larix laricina Deborah Waxman
Modrzew amerykański Deborah Waxman – materiał oferowany do sprzedaży

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.