Larix kaempferi Diana to odmiana modrzewia japońskiego o poskręcanych pędach i średniej sile wzrostu. Rośnie zdecydowanie wolniej od gatunku i jest od niego znacznie węższa. Po 10 latach dorasta do ok. 5-7 m wysokości i ok. 3-4 m szerokości. Roczne przyrosty mają ok. 30-50 cm długości. Cechą charakterystyczną tej odmiany są silnie poskręcane pędy. Początkowo modrzew ten rośnie dość wolno i sprawia wrażenie karłowej, krzaczastej rośliny. W chwili wyprowadzenia przewodnika zaczyna rosnąć zdecydowanie szybciej, uzyskując w starszym wieku zgrabny, stożkowaty pokrój. Pędy boczne są sztywne, nierównomiernie skręcone i nie rozkładają się szeroko w poziomie, lecz rosną łukowato ku górze. Igły są sezonowe, zielononiebieskie i delikatnie skręcone. Jesienią przebarwiają się na piękny złocisty kolor.

WYMAGANIA
Modrzew japoński Diana najlepiej rośnie na glebach żyznych i umiarkowanie wilgotnych. Jest rośliną światłolubną i powinno się go sadzić w pełnym słońcu.

ZASTOSOWANIE
Larix kaempferi Diana jest piękną odmianą modrzewia, doskonale nadającą się do każdego ogrodu. Latem cieszy oczy swoją delikatną, niebieskozieloną barwą, jesienią złocistym kolorem, zaś zimą zachwyca powykręcanymi we wszystkie strony pędami. Jest idealną odmianą dla wszystkich kochających modrzewie, a posiadających niezbyt duży ogród (nie jest tak rozłożysty jak modrzew europejski). Najlepiej sadzić go w towarzystwie niższych roślin lub samotnie np. na trawniku.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Modrzew japoński Diana to niemiecka odmiana znaleziona przez G.D. Böhlje w 1974 roku w Westerstede, Niemcy.

Larix kaempferi Diana
Larix kaempferi Diana latem – roślina ok. 15 letnia

Larix kaempferi Diana
Larix kaempferi Diana zimą – roślina ok. 15 letnia

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.