Larix kaempferi Blue Dwarf to karłowa, wolno rosnąca odmiana modrzewia japońskiego. Odznacza się wyjątkowo regularnym i zwartym pokrojem spłaszczonej kuli. Roczne przyrosty mają ok. 10-15 cm długości. Po 10 latach może osiągnąć ok. 1 m średnicy. Jednoroczne pędy mają ciemny, bordowobrązowy kolor. Igły mają intensywną, niebieskozieloną barwę, a jesienią przebarwiają się na piękny, złocisty kolor.

WYMAGANIA
Modrzew japoński Blue Dwarf nie ma specjalnych wymagań. Preferuje gleby umiarkowanie żyzne i wilgotne. Najlepiej sadzić go w pełnym słońcu.

ZASTOSOWANIE
Modrzew japoński Blue Dwarf to piękna, karłowa odmiana modrzewia. Najlepiej prezentuje się zaszczepiony na niewysokim pieńku i posadzony w towarzystwie niższych lub okrywowych roślin. Doskonale nadaje się do małych i dużych ogrodów, na skalniaki i wrzosowiska.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana wprowadzona do sprzedaży w 1987 roku przez Jeddeloh Baumschule, Niemcy.

Larix kaempferi Blue Dwarf
Larix kaempferi Blue Dwarf - roślina 10 letnia

Larix kaempferi Blue Dwarf
Larix kaempferi Blue Dwarf - zbliżenie

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2023 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.