Juniperus procumbens Nana to wolno rosnący, płożący jałowiec, szczepiony na pniu. Igła jasnozielona, gęsta, zbita, kłująca. Sztywne pędy rozkładają się szeroko i delikatnie spływają do dołu. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 2 letnie, zaszczepione na wysokości nie mniejszej niż 90 cm.

WYMAGANIA
Jałowiec rozesłany Nana preferuje gleby umiarkowanie żyzne i przepuszczalne. Najlepiej rośnie na stanowiskach nasłonecznionych. Jest całkowicie odporny na mróz.

ZASTOSOWANIE
Juniperus procumbens Nana jest jednym z ciekawiej wyglądających jałowców płożących szczepionych na pniu. Jego pędy o ładnej, jasnozielonej igle, spływają szerokimi łukami w dół, unosząc delikatnie końcówki do góry i układając się pagodowo jedne nad drugimi. Dzięki temu jałowiec ten uzyskuje charakterystyczny i niepowtarzalny, orientalny wygląd. Starsze egzemplarze mają pędy sięgające do samej ziemi a nawet płożące się po niej. Ten piękny jałowiec doskonale pasuje m.in. do japońskich ogrodów. Forma szczepiona polecana jest również do ogrodów skalnych, na wrzosowiska lub (jak na poniższych zdjęciach) do niewielkich kompozycji roślinnych (np. ze szczepionymi sosnami). Można go również prowadzić w donicy ustawiając na tarasie lub balkonie. 

Juniperus procumbens Nana Pa min 90cm
Dorosła roślina

Juniperus procumbens Nana Pa min 90cm
Materiał oferowany do sprzedaży

Juniperus procumbens Nana Pa min 90cm
Juniperus procumbens Nana
w kompozycji ze szczepionymi sosnami

Juniperus procumbens Nana Pa min 90cm
Zbliżenie

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2023 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.