Juniperus horizontalis Glacier to wolno rosnący, płożący jałowiec zaszczepiony na pniu. Igła ułożona jest w niewielkie wachlarzyki barwy niebieskiej. Pędy długie, wiotkie, spływają do dołu wzdłuż pnia. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 7 letnie, zaszczepione na wysokości nie mniejszej niż 90 cm. Jest to jedna z najlepiej wybarwionych niebieskich odmian jałowca płożącego. Podobne odmiany o niebieskiej lub stalowoniebieskiej igle, często oferowane do sprzedaży w formie piennej, to m.in.:
- Juniperus horizontalis Blue Chip (synonim: Juniperus horizontalis Blue Moon)
- Juniperus horizontalis Glauca
- Juniperus horizontalis Monber (nazwa handlowa: Juniperus horizontalis ICEE BLUE)

WYMAGANIA
Jałowiec płożący Glacier należy sadzić w miejscu słonecznym lub lekko ocienionym. Dobrze rośnie na glebach lekkich i przepuszczalnych. Słabo toleruje podłoża ciężkie, gliniaste oraz podmokłe. Odmiana odporna na suszę.

ZASTOSOWANIE
Jest to wspaniała roślina do każdego rodzaju ogrodu. Warto sadzić ją w miejscach wyeksponowanych lub na tle ciemnej zieleni. Juniperus horizontalis Glacier zaszczepiony na niewysokim pieńku wygląda niezwykle atrakcyjnie. Z czasem jego delikatne pędy stają się tak długie, że sięgają do ziemi i zaczynają się po niej ścielić.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana znaleziona w 1980 roku przez Günthera Horstmanna w Parku Narodowym Glacier, Góry Skaliste, USA. Pochodzenie odmiany ustalono na podstawie: Aris G. Auders, Derek P. Spicer “Royal Horticultural Society Encyclopedia of Conifers: A Comprehensive Guide to Cultivars and Species”, London: Royal Horticultural Society, 2012.

Juniperus horizontalis Glacier - roślina 7 letnia
Juniperus horizontalis Glacier - roślina 7 letnia

Jałowiec płożący Glacier - zbliżenie igły
Jałowiec płożący Glacier - zbliżenie igły

Juniperus horizontalis Glacier na punkcie sprzedaży
Juniperus horizontalis Glacier na punkcie sprzedaży

Jałowiec płożący Glacier - przykładowy materiał oferowany do sprzedaży
Jałowiec płożący Glacier - przykładowy materiał
oferowany do sprzedaży

Juniperus horizontalis Glacier - przykładowy materiał oferowany do sprzedaży
Juniperus horizontalis Glacier - przykładowy materiał
oferowany do sprzedaży

Jałowiec płożący Glacier - zbliżenie igły
Jałowiec płożący Glacier - zbliżenie igły

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.