Chamaecyparis nootkatensis Pendula to szybko rosnące drzewo o nietypowym, płaczącym pokroju i strzelistym pniu. Pędy boczne oraz wierzchołek przewieszają się ku dołowi, nadając roślinie niezwykły wygląd. Odmiana ta po 10 latach dorasta do ok. 4 m wysokości i ok. 2 m szerokości. Igły są zielone, zebrane w duże, delikatne blaszki. U starszych egzemplarzy boczne gałęzie tworzą szerokie, zwisające kurtyny. Odmiana trudna w rozmnażaniu.

WYMAGANIA
Cyprysik nutkajski Pendula to roślina o małych wymaganiach glebowych i wilgotnościowych. W młodym wieku odmiana ta wymaga prowadzenia wierzchołka przy podporze (paliku).

ZASTOSOWANIE
Chamaecyparis nootkatensis Pendula to wspaniała odmiana dla miłośników roślin o płaczącym pokroju. Doskonale nadaje się do każdego rodzaju ogrodu, ale należy ją sadzić w miejscach słonecznych i wyeksponowanych.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana uzyskana w holenderskiej szkółce roślin ozdobnych A. van Leeuwena przed 1884 rokiem. Synonim łaciński: Xanthocyparis nootkatensis Pendula. Pochodzenie odmiany ustalono na podstawie: Aris G. Auders, Derek P. Spicer “Royal Horticultural Society Encyclopedia of Conifers: A Comprehensive Guide to Cultivars and Species”, London: Royal Horticultural Society, 2012.

Cyprysik nutkajski Pendula – zbliżenie igieł
Cyprysik nutkajski Pendula – zbliżenie igieł

Chamaecyparis nootkatensis Pendula – zbliżenie igieł
Chamaecyparis nootkatensis Pendula – zbliżenie igieł

Cyprysik nutkajski Pendula – przykładowy materiał oferowany do sprzedaży
Cyprysik nutkajski Pendula – przykładowy materiał oferowany do sprzedaży

 

Chamaecyparis nootkatensis Pendula – lato
Chamaecyparis nootkatensis Pendula – lato

Chamaecyparis nootkatensis Pendula
Cyprysik nutkajski Pendula – zima

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Cyprysik nutkajski Pendula – zbliżenie igieł Chamaecyparis nootkatensis Pendula – zbliżenie igieł Cyprysik nutkajski Pendula – przykładowy materiał oferowany do sprzedaży

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.