Chamaecyparis nootkatensis Klippert to szybko rosnące drzewo o nietypowym, płaczącym pokroju. Pędy boczne oraz wierzchołek przewieszają się ku dołowi, nadając roślinie niezwykły wygląd. Odmiana ta po 10 latach dorasta do ok. 3 m wysokości i ok. 2 m szerokości. Igły zebrane są w płaskie, zielononiebieskie blaszki. Roślina ta w starszym wieku ma smuklejszy pokrój, niż bardzo popularna w Polsce odmiana Chamaecyparis nootkatensis Pendula.

WYMAGANIA
Cyprysik nutkajski Klippert to roślina o małych wymaganiach glebowych i wilgotnościowych. W młodym wieku odmiana ta wymaga prowadzenia wierzchołka przy podporze (paliku).

ZASTOSOWANIE
Chamaecyparis nootkatensis Klippert to wspaniała odmiana dla miłośników roślin o płaczącym pokroju. Doskonale nadaje się do każdego rodzaju ogrodu, ale należy ją sadzić w miejscach słonecznych i wyeksponowanych.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana produkowana w Holandii przed 2000 rokiem. Synonim łaciński: Xanthocyparis nootkatensis Klippert. Pochodzenie odmiany ustalono na podstawie: Aris G. Auders, Derek P. Spicer “Royal Horticultural Society Encyclopedia of Conifers: A Comprehensive Guide to Cultivars and Species”, London: Royal Horticultural Society, 2012.

Chamaecyparis nootkatensis Klippert – przykładowy materiał oferowany do sprzedaży
Chamaecyparis nootkatensis Klippert – przykładowy
materiał oferowany do sprzedaży

Cyprysik nutkajski Klippert – przykładowy materiał oferowany do sprzedaży
Cyprysik nutkajski Klippert – przykładowy materiał
oferowany do sprzedaży

Chamaecyparis nootkatensis Klippert – zbliżenie igieł
Chamaecyparis nootkatensis Klippert – zbliżenie igieł

Cyprysik nutkajski Klippert – zbliżenie igieł
Cyprysik nutkajski Klippert – zbliżenie igieł

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Chamaecyparis nootkatensis Klippert – przykładowy materiał oferowany do sprzedaży Cyprysik nutkajski Klippert – przykładowy materiał oferowany do sprzedaży Chamaecyparis nootkatensis Klippert – zbliżenie igieł Cyprysik nutkajski Klippert – zbliżenie igieł

Copyright © 2010-2023 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.