Chamaecyparis nootkatensis Golden Waterfall to stosunkowo rzadko spotykana w Polsce, złocista odmiana cyprysika nutkajskiego. Rośnie dość wolno i po 10 latach może osiągnąć ok. 180 cm wysokości i ok. 90 cm szerokości. Odznacza się wąskim pokrojem i pędami mocno zwisającymi do dołu. Jest to pierwsza, wyraźnie żółtoigielna, forma cyprysika nutkajskiego. Najintensywniej wybarwia się w miesiącach jesiennych i zimowych, ale i latem zachowuje delikatny, żółtozielonkawy odcień igieł. Taka barwa utrzymuje się tylko wtedy, gdy roślina rośnie w pełnym słońcu. W cieniu cyprysik ten będzie przybierał kolor jasnozielony. W młodym wieku roślina wymaga prowadzenia wierzchołka przy podporze (paliku). Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 3 letnie, nisko szczepione.

WYMAGANIA
Cyprysik nutkajski Golden Waterfall preferuje gleby żyzne, wilgotne i przepuszczalne. Należy sadzić go w pełnym słońcu dla lepszego wybarwienia igieł. Jest całkowicie mrozoodporny.

ZASTOSOWANIE
Chamaecyparis nootkatensis Golden Waterfall to nowość na polskim rynku. Jest to pierwszy cyprysik nutkajski o pokroju popularnej odmiany Chamaecyparis nootkatensis Pendula i intensywnej, żółtej barwie igieł. Doskonale nadaje się do każdego rodzaju ogrodu, ale należy go sadzić w miejscach słonecznych i wyeksponowanych. Najlepiej będzie się prezentował na tle ciemnej zieleni, która dodatkowo podkreśli jego piękną barwę.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana znaleziona przez C. Börjelinda (Szwecja). Wprowadzona do sprzedaży na przełomie lat 2007/08 przez niemiecką szkółkę roślin ozdobnych Hachmann Baumschule.

 

Chamaecyparis nootkatensis Golden Waterfall
Materiał oferowany do sprzedaży, zdjęcie zrobiono w lipcu
Chamaecyparis nootkatensis Golden Waterfall
Zbliżenie igieł, zdjęcie zrobiono w lipcu

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.