Chamaecyparis lawsoniana Imbricata Pendula to niepowtarzalne i wyjątkowo oryginalne drzewo. Odznacza się bardzo luźnym, lekko stożkowatym pokrojem i delikatną, ażurową koroną. Z nielicznych, wyrastających prawie poziomo gałęzi, zwisają długie, wiotkie, nitkowate pędy. Całość tworzy niezwykle delikatny i zwiewny efekt. Po 10 latach dorasta do ok. 2 m wysokości. W młodym wieku roślina wymaga prowadzenia wierzchołka przy podporze (paliku). Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 3 letnie, nisko szczepione.

WYMAGANIA
Cyprysik Lawsona Imbricata Pendula preferuje gleby ciepłe, umiarkowanie wilgotne i żyzne. Należy sadzić go w miejscach osłoniętych, ponieważ w czasie mroźnych zim może podmarzać. Starsze egzemplarze są znacznie wytrzymalsze na duże mrozy.

ZASTOSOWANIE
Chamaecyparis lawsoniana Imbricata Pendula to roślina jedyna w swoim rodzaju. Raczej trudno byłoby znaleźć dla niej zamiennik. Doskonale będzie wyglądać w każdym ogrodzie. Najlepiej sadzić ją w miejscach wyeksponowanych, na wolnej przestrzeni, tak by nie zlewała się z tłem. Tylko wówczas będzie dobrze widoczna jej delikatna faktura. Ten cyprysik to prawdziwy rarytas.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana została znaleziona w Nowej Zelandii. Wzmianki o tym kultywarze można znaleźć przed rokiem 1930. Jednak odmiana po raz pierwszy została opisana dopiero w roku 1959 w katalogu szkółki R.E Harrison, Palmerston, Nowa Zelandia.

 

Chamaecyparis lawsoniana Imbricata Pendula
Chamaecyparis lawsoniana Imbricata Pendula
Chamaecyparis lawsoniana Imbricata Pendula
12 letnia roślina rosnąca w szkółce Mykoflor (wschód Polski)

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.