Abies nordmanniana ‘Robusta’ to szybko rosnąca, atrakcyjna odmiana jodły kaukaskiej. W młodym wieku odmiana ta ma luźny pokrój (trochę podobny do araukarii), w starszym wieku ładnie się zagęszcza i uzyskuje stożkowy pokrój. Igły ciemnozielone i błyszczące. Po 10 latach dorasta do ok. 4 m wysokości i ok. 1,5 m szerokości. Do sprzedaży oferujemy rośliny 2 lub 3 letnie.

WYMAGANIA
Jodła kaukaska ‘Robusta’ preferuje gleby żyzne oraz wilgotne. Można ją sadzić zarówno w miejscach słonecznych jak i półcienistych.

ZASTOSOWANIE
Abies nordmanniana ‘Robusta’ polecana jest do dużych ogrodów i parków.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Jodła kaukaska ‘Robusta’ to siewka uzyskana w 1864 w szkółce Sénéclauze, Francja. Pochodzenie odmiany ustalono na podstawie: Aris G. Auders, Derek P. Spicer “Royal Horticultural Society Encyclopedia of Conifers: A Comprehensive Guide to Cultivars and Species”, London: Royal Horticultural Society, 2012.

Abies nordmanniana ‘Robusta’
Abies nordmanniana ‘Robusta’

Jodła kaukaska ‘Robusta’
Jodła kaukaska ‘Robusta’

Abies nordmanniana ‘Robusta’ – zbliżenie igieł
Abies nordmanniana ‘Robusta’ – zbliżenie igieł

Abies nordmanniana ‘Robusta’ – na wiosnę
Abies nordmanniana ‘Robusta’ – na wiosnę

Jodła kaukaska ‘Robusta’
Jodła kaukaska ‘Robusta’

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Abies nordmanniana ‘Robusta’ Jodła kaukaska ‘Robusta’ Abies nordmanniana ‘Robusta’ – zbliżenie igieł Abies nordmanniana ‘Robusta’ – na wiosnę Jodła kaukaska ‘Robusta’

Copyright © 2010-2023 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.