Bardzo wolno rosnąca, miniaturowa odmiana jodły koreańskiej. Pokrój kulisty lub kulistojajowaty, zawarty i gęsty. Pędy krótkie do 2-3 cm długości, gęsto ułożone obok siebie i nadające tej roślinie poduchowaty wygląd. Po 10 latach dorasta do ok. 30 cm wysokości i ok. 40 cm szerokości. Igły krótkie (3-4 mm długości), z wierzchu ciemnozielone, ułożone są gwiaździście wokół pędów lekko odsłaniając kredowobiałe spody. Na końcach pędów znajdują się wyraźnie widoczne, duże, białe pąki wyglądające jak perły. Stąd niemiecka nazwa Silberperle, która w tłumaczeniu na język polski oznacza srebrne perły.

WYMAGANIA
Abies koreana Silberperle lubi gleby żyzne i wilgotne, ale dobrze zdrenowane. Należy ją sadzić na stanowiskach zacisznych i osłoniętych, w miejscach słonecznych lub półcienistych.

ZASTOSOWANIE
Jodła koreańska Silberperle to doskonała roślina do małych ogrodów i na skalniaki, a także do uprawy w pojemnikach. Niezwykle efektownie prezentuje się zaszczepiona na niewysokim pieńku.  

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana wyselekcjonowana przez niemieckiego szkółkarza G. Horstmanna ok. 1986 roku. Pierwotnie oznaczona była, jako Abies koreana Hexenbesen Horstmann No.1. Odmiany podobne do Abies koreana Silberperle to Abies koreana Silberkugel i Abies koreana Silberzwerg.

Abies koreana Silberperle
Abies koreana Silberperle

Abies koreana Silberperle
Jodła koreańska Silberperle – zbliżenie

Abies koreana Silberperle
Abies koreana Silberperle – zbliżenie igły

Abies koreana Silberperle
Abies koreana Silberperle – rośliny na placu sprzedaży

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.