Srebrne, wolno rosnące drzewo o regularnym, stożkowatym pokroju. Po 10 latach dorasta do ok. 2 m wysokości i ok. 1 m szerokości. W młodym wieku rośnie bardzo wolno, ale z czasem roczne przyrosty mogą osiągać do 30-40 cm długości. Cechą charakterystyczna tej odmiany są jej igły bardzo mocno, łukowato wygięte do góry i sprawiające wrażenie jakby chciały zamknąć się nad pędem. Widoczna dzięki temu spodnia, kredowa strona igieł nadaje drzewu srebrzystobiały kolor z delikatnym prześwitem zieleni. Odmiana ta wytwarza liczne, duże, niebieskofioletowe szyszki doskonale eksponujące się na błyszczącym, srebrzystym tle igieł.

WYMAGANIA
Abies koreana Silberlocke lubi gleby żyzne i wilgotne, ale dobrze zdrenowane. Należy ją sadzić na stanowiskach zacisznych i osłoniętych, w miejscach słonecznych lub półcienistych.

ZASTOSOWANIE
Jodła koreańska Silberlocke to jedna z najbardziej oryginalnych odmian jodeł. Jej wygląd jest niepowtarzalny i nie da się jej zastąpić w ogrodzie żadnym innym drzewem. Najlepiej prezentuje się jako soliter, w dobrze nasłonecznionym i wyeksponowanym miejscu.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana znaleziona przez niemieckiego szkółkarza L. G. Horstmanna przed 1983 rokiem. Jej pierwotna nazwa to Abies koreana Horstmann's Silberlocke. Sporadycznie oferowana jest ona do sprzedaży jako Abies koreana Silver Curls, Abies koreana Silverlock lub Abies koreana Silverlade.

Abies koreana Silberlocke
Abies koreana Silberlocke

Abies koreana Silberlocke
Jodła koreańska Silberlocke

Abies koreana Silberlocke
Abies koreana Silberlocke – zbliżenie igieł

Abies koreana Silberlocke
Jodła koreańska Silberlock - szyszki

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.