Abies koreana Pinocchio to karłowa, bardzo wolno rosnąca odmiana jodły koreańskiej. Odznacza się bardzo gęstym, prawie kulistym pokrojem. Igły ciemnozielone. Na młodych przyrostach wyraźnie widoczna jest kredowobiała, spodnia strona igieł. Dzięki temu wiosną i latem odmiana ta wydaje się być bardziej biała niż zielona. Roczne przyrosty mają ok. 3-5 cm długości.

WYMAGANIA
Jodła koreańska Pinocchio preferuje gleby żyzne i wilgotne, ale dobrze zdrenowane. Należy ją sadzić na stanowiskach zacisznych i osłoniętych, w miejscach słonecznych lub półcienistych.

ZASTOSOWANIE
Abies koreana Pinocchio to jedna z ciekawszych odmian jodły koreańskiej. Najlepiej wygląda zaszczepiona na niewielkim pieńku i posadzona wśród innych niewysokich roślin. Odmiana ta powinna znaleźć się u każdego miłośnika i kolekcjonera miniatur i iglastych ciekawostek.

Abies koreana Pinocchio
Abies koreana Pinocchio – materiał oferowany do sprzedaży
Abies koreana Pinocchio
Abies koreana Pinocchio – zbliżenie igieł

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.