Abies koreana Ottostrasse to miniaturowa, bardzo wolno rosnąca odmiana jodły koreańskiej. Pokrój zgrabny, regularny, kulisty. Roczne przyrosty mają do 2-3 cm długości. Igły są barwy świeżej, jasnej zieleni, a na młodych przyrostach bardzo wyraźnie widoczna jest spodnia, kredowobiała strona igieł.

WYMAGANIA
Jodła koreańska Ottostrasse preferuje gleby żyzne i wilgotne, ale dobrze zdrenowane. Należy ją sadzić na stanowiskach zacisznych i osłoniętych, w miejscach słonecznych lub półcienistych.

ZASTOSOWANIE
Abies koreana Ottostrasse to przepiękna, miniaturowa odmiana jodły koreańskiej. Doda uroku każdej kolekcji ciekawych i nietypowych miniatur. Najlepiej prezentuje się zaszczepiona na niewysokim pieńku, posadzona w ogrodzie skalnym lub podsadzona płożącymi, płaskimi jałowcami.

Abies koreana Ottostrasse
Abies koreana Ottostrasse – materiał oferowany do sprzedaży
Abies koreana Ottostrasse
Abies koreana Ottostrasse – zbliżenie igieł

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.