Abies koreana Oberon to karłowa, wolno rosnąca odmiana jodły koreańskiej. Pokrój zwarty, gęsty. Początkowo rośnie dość płasko, ale z wiekiem staje się lekko zaokrąglona, a nawet może przybierać kształt kulistojajowaty. Odmiana ta nie wyprowadza wierzchołka. Po 10 latach może dorastać do ok. 80 cm wysokości i ok. 50 cm szerokości. Roczne przyrosty mają 8-10 cm długości. Igła krótka, sztywna, jasnozielona, ułożona promieniście dookoła pędów. Pąki wierzchołkowe są białe i wyraźnie widoczne. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 2 letnie, zaszczepione na niewysokim (20-30 cm) pieńku.

WYMAGANIA
Jodła koreańska Oberon preferuje gleby żyzne oraz umiarkowanie wilgotne. Można sadzić ją w miejscach słonecznych lub półcienistych.

ZASTOSOWANIE
Abies koreana Oberon to niezwykle atrakcyjna odmiana jodły koreańskiej. Nadaje się do niewielkich ogrodów, na skalniaki oraz wrzosowiska. Ze względu na powolny wzrost, można ją również przez kilka lat prowadzić w pojemnikach ozdabiając balkony lub tarasy.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Brak jest dostępnych wiarygodnych informacji na temat pochodzenia tej odmiany. Nazwa odmiany to imię króla elfów w średniowiecznej literaturze niemieckiej i francuskiej oraz m.in. w dramacie Williama Szekspira „Sen nocy letniej”.

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2023 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.