Abies koreana Luminetta to wolno rosnąca odmiana jodły koreańskiej o zwartym, stożkowym pokroju. Po 10 latach dorasta do ok. 1-2 m wysokości. Wyróżnia się pięknym, złocistożółtym wybarwieniem igieł, które utrzymuje się przez cały rok. Ponadto już na młodych 3-4 letnich okazach zaczynają pojawiać się okazałe, fioletowe szyszki, ustawione jak u wszystkich jodeł pionowo do góry. Podobna odmiana to Abies koreana Aurea (jodła koreańska Aurea).

WYMAGANIA
Jodła koreańska Luminetta preferuje gleby żyzne oraz umiarkowanie wilgotne. Można sadzić ją w miejscach słonecznych lub półcienistych.

ZASTOSOWANIE
Abies koreana Luminetta to niezwykle urokliwe, nieduże drzewko, o pięknej złocistej barwie igieł. Najlepiej posadzić tę odmianę w miejscu wyeksponowanym, ale lekko osłoniętym.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana znaleziona w Holandii w drugiej połowie XX wieku. Pierwotnie oferowana do sprzedaży, jako Abies koreana Lutea (jodła koreańska Lutea).

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2023 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.