Kulista, karłowa, wolno rosnąca odmiana jodły koreańskiej. Początkowo rośnie kuliście, później staje się lekko spłaszczona. Pędy krótkie, 3-4 cm długości, bardzo gęsto ułożone, nadają jej poduchowaty wygląd. Igły soczyste, zielone, ułożone są promieniście dookoła pędów, ale nie odsłaniają swojej białej, spodniej strony, jak u innych odmian kulistych np. Abies koreana Kristallkugel lub Abies koreana Silberperle. Po 10 latach dorasta do ok. 30-40 cm wysokości i ok. 50 cm szerokości.

WYMAGANIA
Abies koreana Cis lubi gleby żyzne i wilgotne, ale dobrze zdrenowane. Należy ją sadzić na stanowiskach zacisznych i osłoniętych, w miejscach słonecznych lub półcienistych.

ZASTOSOWANIE
Jodła koreańska Cis to doskonała roślina do małych ogrodów i na skalniaki, a także do uprawy w pojemnikach. Niezwykle efektownie prezentuje się zaszczepiona na niewysokim pieńku. 

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana wyselekcjonowana w holenderskiej szkółce roślin ozdobnych Roelvink przed 1989 rokiem.

 

Abies koreana Cis
Abies koreana Cis

Abies koreana Cis
Abies koreana Cis – rośliny na punkcie sprzedaży

Abies koreana Cis
Abies koreana Cis – materiał oferowany do sprzedaży

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.