Abies koreana Bonsai Blue to wolno rosnąca odmiana jodły koreańskiej. Przyrosty roczne mają ok. 8-10 cm długości. Po 10 latach dorasta do ok. 50 cm wysokości i ok. 90 cm szerokości. Początkowo rośnie dosyć nieregularnie, a czasami nawet krzaczasto, ponieważ ma problemy z wyprowadzeniem przewodnika. Z wiekiem przybiera kształt szerokiego stożka. Igły krótkie, barwy intensywnie niebieskozielonej. Odmiana ta, już w młodym wieku, wytwarza bardzo duże ilości pięknych, fioletowoniebieskich szyszek. Zdobią one roślinę przez całe lato, a jesienią, po dojrzeniu rozsypują się. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 2 letnie, zaszczepione na niewysokim (20-30 cm) pieńku.

WYMAGANIA Jodła koreańska Bonsai Blue preferuje gleby żyzne oraz umiarkowanie wilgotne. Można sadzić ją w miejscach słonecznych lub półcienistych.

ZASTOSOWANIE Abies koreana Bonsai Blue jest bardzo piękną odmianą jodły koreańskiej. Pasuje zarówno do małych jak i dużych ogrodów.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO Odmiana wyselekcjonowana w niemieckiej szkółce roślin ozdobnych Bohlken Baumschulen ok. 1990 roku.

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.