Kulista, niebieska, karłowa, bardzo wolno rosnąca odmiana jodły koreańskiej, o gęstym, zwartym i dość regularnym pokroju. Roczne przyrosty mają po 2-3 cm długości. Po 10 latach dorasta do ok. 30 cm wysokości i ok. 40 cm szerokości. Igły krótkie, o intensywnej, niebieskosrebrnej barwie ułożone są gwiaździście dookoła pędów odsłaniając na wierzchołkach duże, srebrne pąki.

WYMAGANIA
Abies koreana Blauer Eskimo lubi gleby żyzne i wilgotne, ale dobrze zdrenowane. Należy ją sadzić na stanowiskach zacisznych i osłoniętych, w miejscach słonecznych lub półcienistych.

ZASTOSOWANIE
Jedna z bardziej efektownych, miniaturowych odmian jodły koreańskiej ze względu na swą piękną, jasnoniebieską barwę i zgrabny kulisty pokrój. Jodła koreańska Blauer Eskimo to doskonała roślina do małych ogrodów i na skalniaki, a także do uprawy w pojemnikach. Niezwykle efektownie prezentuje się zaszczepiona na niewysokim pieńku.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana wyselekcjonowana w niemieckiej szkółce roślin ozdobnych K. Wittboldt-Müller przed 1990 rokiem. Jest to czarcia miotła znaleziona na Abies koreana Blauer Pfiff (Jodła koreańska Blauer Pfiff).

Abies koreana Blauer Eskimo
Abies koreana Blauer Eskimo

Abies koreana Blauer Eskimo
Jodła koreańska Blauer Eskimo - zbliżenie igły

Abies koreana Blauer Eskimo
Abies koreana Blauer Eskimo - materiał oferowany do sprzedaży

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.