Abies concolor Mike Stern to karłowa, bardzo wolno rosnąca odmiana jodły kalifornijskiej. Po 10 latach dorasta do ok. 40 cm średnicy. Już w młodym wieku odmiana ta odznacza się bardzo regularnym, gęstym, kulistym pokrojem. Igła długości 3,5-4 cm ma piękną, soczystą, zieloną barwę na swojej górnej i dolnej stronie. Na pędach jest mocno nastroszona. Pędy mają długość ok. 3 cm i ułożone są horyzontalnie. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 2 letnie, zaszczepione na niewysokim (20-40 cm) pieńku.

WYMAGANIA
Jodła kalifornijska Mike Stern preferuje gleby żyzne i lekko wilgotne. Może rosnąć w miejscach lekko ocienionych.

ZASTOSOWANIE
Abies concolor Mike Stern to piękna, karłowa odmiana jodły. Doskonale nadaje się do niewielkich ogrodów, na skalniaki i wrzosowiska, alpinaria oraz rabaty. Polecana wszystkim kolekcjonerom i miłośnikom miniaturowych roślin. Odmianę tę można także prowadzić w pojemnikach, ozdabiając nią np. balkony czy tarasy lub tworzyć z nią mini ogródki w ozdobnych donicach. Należy tylko pamiętać o zabezpieczeniu pojemników na zimę przed mrozami.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana znaleziona, jako „czarcia miotła”, i wymieniona w 2002 r. w ofercie handlowej Kenwith Nursery, Wielka Brytania. Pochodzenie odmiany ustalono na podstawie: Aris G. Auders, Derek P. Spicer “Royal Horticultural Society Encyclopedia of Conifers: A Comprehensive Guide to Cultivars and Species”, London: Royal Horticultural Society, 2012.

Abies concolor Mike Stern
Abies concolor Mike Stern – roślina zaszczepiona
na niewysokim pieńku (wiosna)

Abies concolor Mike Stern
Jodła kalifornijska Mike Stern (lato)

Abies concolor Mike Stern
Abies concolor Mike Stern (wiosna)

Abies concolor Mike Stern
Jodła kalifornijska Mike Stern (lato)

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.