Abies concolor Compacta to wolno rosnąca odmiana jodły kalifornijskiej. Odznacza się dość dużą zmiennością pokroju w okresie wzrostu. Początkowo rośnie kuliście, potem zaczyna wyciągać się w górę przybierając kształt najpierw jajowatokulisty, a na końcu stożkowaty. Po 10 latach dorasta do ok. 60-100 cm wysokości. Roczne przyrosty mają 8-10 cm długości. Igły nieco krótsze niż u gatunku mają jasną, srebrzystoniebieską barwę.

WYMAGANIA
Jodła kalifornijska Compacta preferuje gleby żyzne oraz umiarkowanie wilgotne. Można sadzić ją w miejscach słonecznych lub półcienistych.

ZASTOSOWANIE
Abies concolor Compacta to niezwykle atrakcyjna odmiana jodły kalifornijskiej. Nadaje się do niewielkich ogrodów, na skalniaki oraz wrzosowiska. Można ją również, z uwagi na powolny wzrost, przez kilka lat prowadzić w pojemnikach, ozdabiając balkony lub tarasy.

Abies concolor Compacta
Abies concolor Compacta – materiał oferowany do sprzedaży

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.