Abies concolor Archer's Dwarf to dość wolno rosnąca odmiana jodły kalifornijskiej o bardzo zwartym i gęstym pokroju regularnego stożka. Po 10 latach dorasta do ok. 50-80 cm wysokości i ok. 30-50 cm szerokości. Roczne przyrosty mają 5-6 cm długości. Igła nieco krótsza niż u gatunku ma jasną, srebrzystoniebieską barwę.

WYMAGANIA
Jodła kalifornijska Archer’s Dwarf preferuje gleby żyzne oraz umiarkowanie wilgotne. Można sadzić ją w miejscach słonecznych lub półcienistych.

ZASTOSOWANIE
Abies concolor Archer’s Dwarf jest piękną jodłą, o bardzo zwartym i ładnym pokroju. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom doskonale nadaje się do niedużych ogrodów. Można np. sadzić ją blisko domu, nie obawiając się, że za kilkanaście lat osiągnie zbyt duże rozmiary. Doskonale również będzie wyglądać na tle ciemnej zieleni lub jako jasny element w ocienionym miejscu ogrodu.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Pierwsza wzmianka o odmianie to publikacja z 1982 roku w Gordon Haddow Nursery Catalog. Odmiana znaleziona w Wielkiej Brytanii przez J.W. Archera.

Abies concolor Archers Dwarf
Abies concolor Archer's Dwarf – materiał oferowany do sprzedaży

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.