Karłowa, wolno rosnąca odmiana jodły balsamicznej, o kulistym, lekko spłaszczonym pokroju. Po 10 latach dorasta do ok. 50 cm wysokości i szerokości. Igły ciemnozielone ułożone są promieniście na krótkich pędach. W dorosłym wieku jodła balsamiczna Piccolo jest bardziej zwarta i gęsta niż jodła balsamiczna Nana. Uszkodzone pędy wydzielają delikatny, cytrynowy zapach.

WYMAGANIA
Abies balsamea Picollo wymaga gleb żyznych i wilgotnych o lekko kwaśnym odczynie. Najlepiej sadzić ją w miejscach zacisznych i półcienistych.

ZASTOSOWANIE
Jodła balsamiczna Piccolo to doskonała roślina do małych ogrodów, na wrzosowiska i na skalniaki. Nadaje się do uprawy w pojemnikach np. na tarasach.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO/INNE
Odmiana znaleziona w niemieckiej szkółce roślin ozdobnych Edwin Carstens przed 1987 rokiem. Ciekawostka: U gatunku jodły balsamicznej kora młodych drzew tworzy wyraźne, duże pęcherzyki żywiczne. Zawierają one przejrzystą, jasnożółtą żywicę znaną, jako „balsam kanadyjski”. Jest on stosowany do zamykania preparatów mikroskopowych.

Abies balsamea Piccolo
Abies balsamea Picollo – materiał oferowany do sprzedaży

Abies balsamea Piccolo
Jodła balsamiczna Piccolo – rośliny na punkcie sprzedaży

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2023 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.