Abies alba Pendula to płacząca, wolno rosnąca odmiana jodły pospolitej. Po 10 latach dorasta do ok. 1,5-2 m wysokości i ok. 80 cm szerokości. Ma pokrój zwartej, wąskiej kolumny, o wszystkich pędach zwisających pionowo do dołu i szczelnie okrywających pień. Igła jest ciemnozielona i błyszcząca, jedynie na młodych przyrostach ma barwę jasnej, soczystej zieleni.

WYMAGANIA
Jodła pospolita Pendula preferuje gleby żyzne oraz umiarkowanie wilgotne. Można sadzić ją w miejscach słonecznych lub półcienistych.

ZASTOSOWANIE
Abies alba Pendula jest jedną z ładniejszych i ciekawszych odmian jodły pospolitej. Pokrojem bardzo przypomina Picea glauca Pendula (świerk biały Pendula), ale różni się od niej kolorem oraz tym, że można ją sadzić w miejscach ocienionych. Doskonale nadaje się do wszystkich ogrodów, bez względu na ich wielkość i charakter. Dobrze będzie się prezentować jako soliter lub w kompozycjach z innymi, niższymi roślinami.

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.