Polypodium vulgare to zimozielona paproć o charakterystycznych, niedużych, ciemnozielonych, bardzo trwałych liściach. Rozrasta się za pomocą podziemnych pełzających kłączy. W Polsce występuje na terenie całego kraju i objęta jest ochroną gatunkową. Dobrze sobie radzi na stanowiskach suchych i słonecznych lub tylko lekko ocienionych.

Polypodium vulgare – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży
Polypodium vulgare – przykładowa roślina
oferowana do sprzedaży

Paprotka zwyczajna – zbliżenie liści
Paprotka zwyczajna – zbliżenie liści

Paprotka zwyczajna – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży
Paprotka zwyczajna – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Polypodium vulgare – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży Paprotka zwyczajna – zbliżenie liści Paprotka zwyczajna – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży

Copyright © 2010-2023 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.