Phyllitis scolopendrium to paproć o liściach zimotrwałych, osiągających 20-50 cm długości i ok. 6 cm szerokości. Skórzaste liście są równowąskie, całobrzegie, jasnozielone i błyszczące a u nasady sercowate. Języcznik zwyczajny jest w Polsce rzadko spotykany - głównie w rejonach górskich - i objęty jest całkowitą ochroną gatunkową. Wymaga stanowisk ocienionych i wilgotnych oraz dobrze zdrenowanych wapiennych podłoży.

Phyllitis scolopendrium – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży
Phyllitis scolopendrium – przykładowa roślina
oferowana do sprzedaży

Języcznik zwyczajny – zbliżenie liścia
Języcznik zwyczajny – zbliżenie liścia

Phyllitis scolopendrium – zbliżenie liści
Phyllitis scolopendrium – zbliżenie liści

Języcznik zwyczajny – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży
Języcznik zwyczajny – przykładowa roślina
oferowana do sprzedaży

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Phyllitis scolopendrium – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży Języcznik zwyczajny – zbliżenie liścia Phyllitis scolopendrium – zbliżenie liści Języcznik zwyczajny – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży

Copyright © 2010-2023 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.