Onoclea sensibilis to paproć o delikatnych jasnozielonych, sezonowych liściach płonnych i trwałych do 2-3 lat liściach płodnych. Jest rośliną długowieczną, szybko rozrastającą się za pomocą podziemnych kłączy. Preferuje podłoża wilgotne, a nawet okresowo zalewane. Doskonała do zadarniania podmokłych stanowisk. Całkowicie wytrzymała na mróz.

Onoclea sensibilis – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży
Onoclea sensibilis – przykładowa roślina
oferowana do sprzedaży

Onoklea wrażliwa – zbliżenie liści
Onoklea wrażliwa – zbliżenie liści

Onoklea wrażliwa – zbliżenie liści
Onoklea wrażliwa – zbliżenie liści

Onoclea sensibilis – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży
Onoclea sensibilis – przykładowa roślina
oferowana do sprzedaży

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Onoclea sensibilis – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży Onoklea wrażliwa – zbliżenie liści Onoklea wrażliwa – zbliżenie liści Onoclea sensibilis – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.