Miscanthus sinensis Variegatus to jedna z ciekawszych i piękniejszych odmian miskanta o liściach w podłużne, białe pasy. Dorasta wraz z kwiatostanem do ok. 1,7-2 m wysokości. Sama kępa ma ok. 1,5 m wysokości. Kwiatostany bardzo okazałe, początkowo czerwonoróżowe, później srebrzystobiałe. Wymaga gleb żyznych i wilgotnych. Doskonała roślina do sadzenia na rabatach, nad oczkami wodnymi i stawami.

Miscanthus sinensis Variegatus – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży
Miscanthus sinensis Variegatus – przykładowa
roślina oferowana do sprzedaży

Miskant chiński Variegatus – zbliżenie
Miskant chiński Variegatus – zbliżenie

Miscanthus sinensis Variegatus – zbliżenie liści
Miscanthus sinensis Variegatus – zbliżenie liści

Miskant chiński Variegatus – zbliżenie liścia
Miskant chiński Variegatus – zbliżenie liścia

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Miscanthus sinensis Variegatus – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży Miskant chiński Variegatus – zbliżenie Miscanthus sinensis Variegatus – zbliżenie liści Miskant chiński Variegatus – zbliżenie liścia

Copyright © 2010-2023 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.