Miscanthus sinensis Strictus to silnie rosnąca, kępowa trawa, o zwartym, wyprostowanym pokroju. Wraz z kwiatostanami dorasta do ok. 2,5 m wysokości. Liście sztywne, wyprostowane, z bardzo charakterystycznymi, dość szerokimi, poprzecznymi, żółtymi paskami. Podobna do odmiany Miscanthus sinensis Zebrinus. Kwitnie obficie od początku września. Wymaga gleb żyznych i wilgotnych. Doskonała odmiana do sadzenia na rabatach, nad oczkami wodnymi i stawami oraz wśród innych roślin liściastych i iglastych.

Miscanthus sinensis Strictus – zbliżenie liści
Miscanthus sinensis Strictus – zbliżenie liści

Miskant chiński Strictus – zbliżenie liści
Miskant chiński Strictus – zbliżenie liści

Miscanthus sinensis Strictus – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży
Miscanthus sinensis Strictus – przykładowa roślina
oferowana do sprzedaży

Miskant chiński Strictus – zbliżenie liści
Miskant chiński Strictus – zbliżenie liści

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Miscanthus sinensis Strictus – zbliżenie liści Miskant chiński Strictus – zbliżenie liści Miscanthus sinensis Strictus – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży Miskant chiński Strictus – zbliżenie liści

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.