Miscanthus sinensis Rosi to odmiana miskanta dorastająca wraz z kwiatostanem do ok. 2,2 -2,5 m wysokości. Sama kępa osiąga ok. 1,5 m wysokości. Liście jasnozielone, szerokie, z wyraźnym białym, środkowym nerwem, mocno spływające do dołu. Kwiatostany bardzo okazałe, początkowo ciemnoróżowe, później puszyste, srebrzystobiałe. Wymaga gleb żyznych i wilgotnych. Doskonała odmiana do sadzenia na rabatach, nad oczkami wodnymi i stawami.

Miscanthus sinensis Rosi – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży
Miscanthus sinensis Rosi – przykładowa
roślina oferowana do sprzedaży

Miskant chiński Rosi – zbliżenie liścia
Miskant chiński Rosi – zbliżenie liścia

Miscanthus sinensis Rosi – kwiatostan
Miscanthus sinensis Rosi – kwiatostan

Miskant chiński Rosi – zbliżenie kwiatostanu
Miskant chiński Rosi – zbliżenie kwiatostanu

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Miscanthus sinensis Rosi – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży Miskant chiński Rosi – zbliżenie liścia Miscanthus sinensis Rosi – kwiatostan Miskant chiński Rosi – zbliżenie kwiatostanu

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.