Miscanthus sinensis ‘Syriusz’ charakteryzuje się bardzo zwartym, wyprostowanym, kolumnowym pokrojem. Pędy kwiatowe ustawione są pionowo i wyrastają gęsto obok siebie, tworząc u młodych roślin charakterystyczny słup okolony wieńcem gęstych, łukowato zwisających do dołu, szerokich liści. Pędy kwiatowe są tak sztywne, że nawet przy silnym wietrze i dużych opadach deszczu zachowują swój pokrój. Kwiatostany początkowo mają barwę bordowokremową, która z czasem zmienia się na kolor kremowosrebrny. Liście dość szerokie, jasnozielone, z wyraźnym białym nerwem, jesienią mienią się delikatnymi, pastelowymi odcieniami brązu, żółci i czerwieni. Odmiana wraz z kwiatostanami dorasta do około 1,6-1,7 m wysokości. Doskonale nadaje się do sadzenia w szpalerach. Odmiana uzyskana w Szkółce Roślin Ozdobnych Mykoflor, Polska.

Miscanthus sinensis ‘Syriusz’ – roślina rosnąca w gruncie
Miscanthus sinensis ‘Syriusz’
– roślina rosnąca w gruncie

Miskant chiński ‘Syriusz’ – kwiatostany
Miskant chiński ‘Syriusz’ – kwiatostany

Miscanthus sinensis ‘Syriusz’ – kwiatostany
Miscanthus sinensis ‘Syriusz’ – kwiatostany

Miskant chiński ‘Syriusz’ – roślina rosnąca w gruncie
Miskant chiński ‘Syriusz’
– roślina rosnąca w gruncie

Miscanthus sinensis ‘Syriusz’ – roślina rosnąca w gruncie
Miscanthus sinensis ‘Syriusz’
– roślina rosnąca w gruncie

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

 

 

Miscanthus sinensis ‘Syriusz’ – roślina rosnąca w gruncie Miskant chiński ‘Syriusz’ – kwiatostany Miscanthus sinensis ‘Syriusz’ – kwiatostany Miskant chiński ‘Syriusz’ – roślina rosnąca w gruncie Miscanthus sinensis ‘Syriusz’ – roślina rosnąca w gruncie

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.