Miscanthus sinensis Gracillimus to kępowa odmiana miskanta, dorastająca wraz z kwiatostanem do 1,6 m wysokości. Liście bardzo wąskie, długie, ciemnozielone, łukowato wygięte. Kwitnie bardzo obficie. Kwiatostany pierzaste, gęste, bordowe, potem srebrzystobiałe i puszyste. Wymaga gleb żyznych i wilgotnych. Doskonała roślina do sadzenia na rabatach, nad oczkami wodnymi i stawami.

Miscanthus sinensis Gracillimus – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży
Miscanthus sinensis Gracillimus – przykładowa
roślina oferowana do sprzedaży

Miskant chiński Gracillimus – zbliżenie kwiatostanu
Miskant chiński Gracillimus –
zbliżenie kwiatostanu

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Miscanthus sinensis Gracillimus – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży Miskant chiński Gracillimus – zbliżenie kwiatostanu

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.