Miscanthus giganteus Meidl to odmiana miskanta dorastająca wraz z kwiatostanem do ok. 3-3,5 m wysokości. Pędy grube, sztywne, o charakterystycznej, jasnofioletowej barwie. Liście jasnozielone, szerokie. Kwiatostany bardzo okazałe, puszyste, jasnoróżowe. Jest to jedyna odmiana tego gatunku, która w warunkach Polski kwitnie corocznie. Wymaga gleb żyznych i wilgotnych. Doskonała roślina do sadzenia nad oczkami wodnymi i stawami oraz wśród innych roślin liściastych i iglastych.

Miscanthus giganteus Meidl – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży
Miscanthus giganteus Meidl – przykładowa
roślina oferowana do sprzedaży

Miskant olbrzymi Meidl – zbliżenie liści
Miskant olbrzymi Meidl – zbliżenie liści

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Miscanthus giganteus Meidl – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży Miskant olbrzymi Meidl – zbliżenie liści

Copyright © 2010-2022 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.