Imperata cylindrica Red Baron to wieloletnia trawa, bardzo wolno rozprzestrzeniającą się za pomocą kłączy. Liście mają ok. 50 cm długości. Są wyprostowane i wiosną ich dolna część jest zielona, a na wierzchołkach czerwona. Latem barwa czerwona staje się intensywniejsza i obejmuje coraz większą część liścia. Jesienią całe liście wybarwione są na piękny, czerwony kolor. Jest to niezwykle efektowna trawa. Bardzo ładnie prezentuje się posadzona np. wśród białych kamieni, w takim miejscu, aby jesienne słońce mogło przez nią prześwitywać. Wymaga gleb żyznych i wilgotnych oraz dobrze nasłonecznionych stanowisk. Na zimę należy zabezpieczać ją przed mrozem.

Imperata cylindrica Red Baron
Imperata cylindrica Red Baron

Imperata cylindryczna Red Baron
Imperata cylindryczna Red Baron

Imperata cylindrica Red Baron – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży
Imperata cylindrica Red Baron – przykładowa roślina
oferowana do sprzedaży

Imperata cylindryczna Red Baron – zbliżenie liści
Imperata cylindryczna Red Baron – zbliżenie liści

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Imperata cylindrica Red Baron Imperata cylindryczna Red Baron Imperata cylindrica Red Baron – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży Imperata cylindryczna Red Baron – zbliżenie liści

Copyright © 2010-2023 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.