Blechnum spicant to zimozielona paproć dorastająca do ok. 20-60 cm wysokości. Liście płonne ciemnozielone, skórzaste, błyszczące, ułożone w kształcie szerokiej rozety. W Polsce podrzeń żebrowiec objęty jest ochroną gatunkową. Najczęściej występuje w Sudetach i Karpatach, znacznie rzadziej można go spotkać na niżu. Wymaga stanowisk ocienionych i lekko wilgotnych. Przepiękna i niezwykle oryginalna paproć.

Blechnum spicant – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży
Blechnum spicant – przykładowa roślina
oferowana do sprzedaży

Podrzeń żebrowiec – zbliżenie liści
Podrzeń żebrowiec – zbliżenie liści

Blechnum spicant – zbliżenie liści
Blechnum spicant – zbliżenie liści

Podrzeń żebrowiec – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży
Podrzeń żebrowiec – przykładowa roślina
oferowana do sprzedaży

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Blechnum spicant – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży Podrzeń żebrowiec – zbliżenie liści Blechnum spicant – zbliżenie liści Podrzeń żebrowiec – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.