Athyrium filix-femina 'Frizelliae' to paproć o liściach sezonowych osiągających do 50 cm długości. Listki pierwszego rzędu u tej odmiany zredukowane są do drobnych okrągłych łatek, osadzonych wzdłuż ogonka. Wyglądają jak koraliki nanizane na nitkę. Nadają one roślinie bardzo charakterystyczny, delikatny i ażurowy wygląd. Odmiana całkowicie odporna na mróz. Najlepiej rośnie w miejscach wilgotnych i ocienionych.

Athyrium filix-femina Frizelliae – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży
Athyrium filix-femina Frizelliae –
przykładowa roślina oferowana do sprzedaży

Wietlica samicza Frizelliae – zbliżenie liści
Wietlica samicza Frizelliae – zbliżenie liści

Athyrium filix-femina Frizelliae – zbliżenie liści
Athyrium filix-femina Frizelliae – zbliżenie liści

Wietlica samicza Frizelliae – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży
Wietlica samicza Frizelliae –
przykładowa roślina oferowana do sprzedaży

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Athyrium filix-femina Frizelliae – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży Wietlica samicza Frizelliae – zbliżenie liści Athyrium filix-femina Frizelliae – zbliżenie liści

Copyright © 2010-2023 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.