Adiantum pedatum ‘Imbricatum’ to niewielka paproć o bardzo licznych delikatnych, drobnych listkach, zebranych wzdłuż ogonków liściowych. Liście sezonowe żółknące i zasychające na zimę. Kłącze krótkie, cienkie i pełzające. Dorasta do ok. 15-40 cm wysokości. Wymaga próchnicznej, wilgotnej, lekko kwaśnej gleby oraz półcienistych stanowisk. Jest wrażliwa na suszę i nadmierne nasłonecznienie. W odpowiednich warunkach może być stosowana jako roślina zadarniająca. Przepiękna paproć o bardzo delikatnym i zwiewnym wyglądzie.

Adiantum pedatum Imbricatum – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży
Adiantum pedatum Imbricatum –
przykładowa roślina oferowana do sprzedaży

Adiantum stopowate Imbricatum – zbliżenie liści
Adiantum stopowate Imbricatum – zbliżenie liści

Adiantum pedatum Imbricatum – zbliżenie liści
Adiantum pedatum Imbricatum – zbliżenie liści

Adiantum stopowate Imbricatum – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży
Adiantum stopowate Imbricatum –
przykładowa roślina oferowana do sprzedaży

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Adiantum pedatum Imbricatum – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży Adiantum stopowate Imbricatum – zbliżenie liści Adiantum pedatum Imbricatum – zbliżenie liści Adiantum stopowate Imbricatum – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.