Krzewuszka ‘Micado’ to krzew dorastający do ok. 2,5-3 m wysokości o szerokim, luźnym pokroju. Liście jasnozielone, gładkie. Dzwonkowate kwiaty są duże i zebrane po kilka na zeszłorocznych pędach. Jedne mają barwę czysto białą, inne są jasnoróżowe. Kwitnie bardzo obficie pod koniec wiosny.

WYMAGANIA
Weigela ‘Micado’ nie ma specjalnych wymagań siedliskowych. Aby obficie kwitła najlepiej posadzić ją w miejscu słonecznym lub nieznacznie ocienionym. Jest wytrzymała na silne mrozy. Dobrze sobie radzi w warunkach tymczasowej suszy.

ZASTOSOWANIE
Krzewuszka ‘Micado’ to piękny krzew, polecany do każdego rodzaju ogrodu. Nadaje się też na luźne, niestrzyżone żywopłoty i szpalery.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Weigela ‘Micado’ to odmiana uzyskana w szkółce roślin ozdobnych MYKOFLOR Gospodarstwo Ogrodnicze.

Weigela Micado – kwiaty
Weigela 'Micado' – kwiaty

Krzewuszka Micado – kwiaty
Krzewuszka 'Micado' – kwiaty

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Weigela Micado – kwiaty Krzewuszka Micado – kwiaty

Copyright © 2010-2023 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.