Viburnum carlesii Aurora to wolno rosnący krzew, dorastający do 1,5-2 m wysokości, o zgrabnym, zaokrąglonym pokroju. Kalina koreańska Aurora kwitnie na przełomie kwietnia i maja. Kwiaty zebrane są w gęste i sztywne, kuliste kwiatostany, osiągające do 10 cm średnicy. Mają one barwę białą z delikatnym, różowym odcieniem i odznaczają się pięknym, intensywnym zapachem. Liście latem zielone, jesienią przebarwiają się na czerwono. Odmiana ta wymaga gleb żyznych i wilgotnych oraz miejsc dobrze nasłonecznionych.

Viburnum carlesii Aurora – kulisty kwiatostan
Viburnum carlesii Aurora – kulisty kwiatostan

Kalina koreańska Aurora – zbliżenie kwiatostanu
Kalina koreańska Aurora – zbliżenie kwiatostanu

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Viburnum carlesii Aurora – kulisty kwiatostan Kalina koreańska Aurora – zbliżenie kwiatostanu

Copyright © 2010-2023 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.