Vaccinium corymbosum Bluecrop to jedna z najlepszych i najczęściej spotykanych (na plantacjach w Polsce) odmian borówki wysokiej. Traktowana jest jako standard, do którego porównywane są cechy innych odmian. Krzewy są duże, zdrowe, silnie rosnące, rozłożyste, wytrzymałe na suszę i niskie temperatury. Dorastają do ok. 1,5- 2 m wysokości. Owoce dojrzewają od połowy lipca. Są duże, twarde i bardzo smaczne. Nadają się zarówno do bezpośredniego spożycia jak i do przechowywania oraz do transportu. Borówka wysoka Bluecrop jest odmianą bardzo plenną i niezawodną. Doskonale sprawdza się w warunkach klimatycznych Polski. Odmiana ta polecana jest do uprawy amatorskiej oraz na plantacje.

W mniejszych ilościach produkujemy również inne odmiany borówki wysokiej:

  • Vaccinium corymbosum Bluejay (borówka wysoka Bluejay)
  • Vaccinium corymbosum Duke (borówka wysoka Duke)
  • Vaccinium corymbosum Meader (borówka wysoka Meader)

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2022 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.