Caryopteris x clandonensis Aurea to niewielki krzew o pięknie wybarwionych na żółto liściach i niebieskich kwiatach. Intensywny, żółty kolor liści utrzymuje się przez cały sezon wegetacyjny. W sierpniu na wierzchołkach pędów wytwarza liczne, ciemnoniebieskie kwiaty. Zebrane są one w gęste kwiatostany, umieszczone w kątach liściowych. Wymaga miejsc ciepłych, zacisznych i słonecznych. Na zimę odmianę tę należy zabezpieczyć przed mrozem.

Caryopteris x clandonensis Aurea – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży
Caryopteris x clandonensis Aurea – przykładowa roślina
oferowana do sprzedaży

Caryopteris x clandonensis Aurea – zbliżenie kwiatostanu
Caryopteris x clandonensis Aurea – zbliżenie kwiatostanu

Barbula klandońska Aurea – zbliżenie liści
Barbula klandońska Aurea – zbliżenie liści

Barbula klandońska Aurea – zbliżenie kwiatostanu
Barbula klandońska Aurea – zbliżenie kwiatostanu

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Caryopteris x clandonensis Aurea – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży Caryopteris x clandonensis Aurea – zbliżenie kwiatostanu Barbula klandońska Aurea – zbliżenie liści Barbula klandońska Aurea – zbliżenie kwiatostanu

Copyright © 2010-2023 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.