Acer palmatum Shishigashira to bardzo wolno rosnąca odmiana klonu palmowego, o wyprostowanym, nieregularnym pokroju. Pędy dość grube, sztywne i krótkie do ok. 10 cm długości. Dorasta do ok. 1,5-2 m wysokości ale w sprzyjających warunkach klimatycznych może osiągnąć nawet 4 m wysokości i 3 m szerokości. Liście są jasnozielone, drobne, pięcioklapowe. Klapki są wąskie, drobno ząbkowane i na młodych przyrostach prawie zwinięte w rurkę. Listki na starszych pędach są nieco większe, a klapki bardziej rozłożone, za to zebrane są one w gęste kępki, tworząc jak gdyby „głowę lwa” (stąd potoczna nazwa tej odmiany – „głowa lwa”). Jesienią bardzo długo zachowują zieloną barwę i w naszych warunkach często takie marzną. Jeżeli jesień jest długa i ciepła liście przebarwiają się na żółtopomarańczowo lub czerwono. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 5 letnie, nisko szczepione.

WYMAGANIA
Klon palmowy Shishigashira wymaga gleby żyznej, lekko wilgotnej, najlepiej o odczynie lekko kwaśnym. Powinno się go sadzić w miejscach słonecznych lub delikatnie ocienionych i zacisznych. Na zimę należy go bardzo dokładnie zabezpieczyć, najlepiej chochołami ze słomy lub grubą agrowłókniną. Jeżeli roślina jest prowadzona w pojemniku, trzeba ją na zimę schować do nieogrzewanego pomieszczenia np. garażu i pamiętać o utrzymaniu lekko wilgotnego podłoża.

ZASTOSOWANIE
Acer palmatum Shishigashira to piękna i rzadko spotykana odmiana. To wspaniała roślina dla kolekcjonerów i wszystkich miłośników klonów palmowych. Doskonale pasuje do przydomowych ogrodów, na tarasy i balkony. W naszych warunkach klimatycznych najlepiej prowadzić tę roślinę w pojemnikach, co pozwala na lepsze jej przezimowanie.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana znaleziona w Japonii około roku 1882. Synonimy łacińskie: Acer palmatum Cristatum i Acer palmatum Ribesifolium

Acer palmatum Shishigashira
Materiał oferowany do sprzedaży

Acer palmatum Shishigashira
Materiał oferowany do sprzedaży

Acer palmatum Shishigashira
Materiał oferowany do sprzedaży

Acer palmatum Shishigashira
Zbliżenie liści

Acer palmatum Shishigashira
Zbliżenie liści

Acer palmatum Shishigashira
Zbliżenie liści – „głowa lwa”

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2023 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.