Przedstawiamy Państwu spis dostępnych odmian drzew i krzewów liściastych. Oferujemy rośliny zdrowe i w bardzo dobrej kondycji. Udzielamy porad dotyczących pielęgnacji kupionych u nas roślin (przycinanie, ochrona przed chorobami i szkodnikami).

Można również zobaczyć dorosłe egzemplarze wielu odmian dostępnych w sprzedaży.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej szkółki.

Wykaz produkowanych odmian i legenda:

  1. Pa – forma szczepiona
  2. M – forma modelowana
  3. K – materiał kopany w doniczkę (jesień, wiosna)
  4. P11 – doniczka kwadratowa o boku długości 11 cm
  5. * – rośliny mikoryzowane szczepionką dla wrzosowatych Erica I
  6. img – dodatkowe informacje o roślinie

Prowadzimy również sprzedaż detaliczną.

 

Nazwa roślinyPolska nazwa roślinyWielkość
pojemnika
w litrach
Abeliophyllum distichum Abeliofyllum koreańskie 2
Acer palmatum Atropurpureum Klon palmowy Atropurpureum 3
Acer palmatum Garnet Klon palmowy Garnet 3
Acer palmatum Shishigashira Klon palmowy Shishigashira 15
Acer platanoides Crimson Sentry Klon zwyczajny Crimson Sentry 7,5
Acer shirasawanum Aureum Klon Shirasawy Aureum 7,5
Actinidia arguta Geneva Aktinidia ostrolistna Geneva 3
Actinidia arguta Issai Aktinidia ostrolistna Issai 3
Actinidia arguta Kokuwa Aktinidia ostrolistna Kokuwa 3
Actinidia arguta Lublin Aktinidia ostrolistna Lublin 3
Actinidia kolomikta Adam Aktinidia pstrolistna Adam 3
Actinidia kolomikta Dr Szymanowski Aktinidia pstrolistna dr Szymanowski 3
Actinidia polygama Aktinidia usuryjska 3
Aesculus carrnea Briotii Kasztanowiec czerwony Briotii 7,5
Aesculus flava Kasztanowiec żółty 7,5
Andromeda polifolia Compacta Modrzewnica zwyczajna 2
Akebia quinnata Akebia pięciolistkowa 3
Aralia elata do 1,2 m Aralia japońska 7,5
Aralia elata powyżej 1,2 m Aralia japońska 10
Arctostaphyllos uva-ursi Mącznica lekarska 3
Azalea w odmianach (z mikoryzą) Azalia 3
 
Berberis media Red Jewel Berberys pośredni Red Jewel 2
Berberis Profesor Sękowski Berberys Profesor Sękowski 2
Berberis thunbergii 'Admiration' PBR Berberys Thunberga 'Admiration' PBR 2
Berberis thunbergii Atropurpurea Berberys Thunberga Atropurpurea 2
Berberis thunbergii Atropurpurea Nana Berberys Thunberga Atropurpurea Nana 2
Berberis thunbergii Bagatelle Berberys Thunberga Bagatelle 2
Berberis thunbergii Carmen Berberys Thunberga Carmen 2
Berberis thunbergii Erecta Berberys Thunberga Erecta 2
Berberis thunbergii Goldalita Berberys Thunberga Goldalita 2
Berberis thunbergii Golden Ring Berberys Thunberga Golden Ring 2
Berberis thunbergii 'Golden Rocket' PBR Berberys Thunberga 'Golden Rocket' PBR 2
Berberis thunbergii Harlequin Berberys Thunberga Harlequin 2
Berberis thunbergii Helmond Pillar Berberys Thunberga Helmond Pillar 2
Berberis thunbergii Rose Glow Berberys Thunberga Rose Glow 2
Berberis thunbergii Silver Beauty Berberys Thunberga Silver Beauty 2
Berberis thunbergii 'Tiny Gold' PBR Berberys Thunberga 'Tiny Gold' PBR 2
Berberis verruculosa Berberys brodawkowaty 2
Betula nana Brzoza karłowata 2
Betula pendula Brzoza brodawkowata 3
Betula pendula Laciniata Brzoza brodawkowata Laciniata 10
Betula pendula Purpurea Brzoza brodawkowata Purpurea 7
Betula pendula Schneverdingen Goldbirke Brzoza brodawkowata Schneverdingen Goldbirke 3
Betula pendula Trost Dwarf Brzoza brodawkowata Trost Dwarf 3
Betula pendula Youngii Brzoza brodawkowata Youngii 10
Betula utilis Doorenbos Brzoza pożyteczna Doorenbos 10
Betula utilis Long Trunk Brzoza pożyteczna Long Trunk 3
Buddleja davidii Pink Delight Budleja Dawida Pink Delight 3
Buddleja davidii Royal Red Budleja Dawida Royal Red 3
 
Callicarpa bodinieri Profusion Pięknotka Bodiniera Profusion 2
Callicarpa dichotoma Issai Pięknotka rozwidlona Issai 2
Calycanthus fertilis Kielichowiec plenny 3
Calycanthus floridus Kielichowiec wonny 3
Campsis radicans Milin amerykański 3
Caragana arborescens Walker Karagana syberyjska Walker 10
Carpinus betulus Grab pospolity 3
Carpinus betulus Fastigiata Grab pospolity Fastigiata 7,5
Carpinus betulus Pendula Grab pospolity Pendula 5
Caryopteris x clandonensis Aurea Barbula klandońska Aurea 2
Caryopteris x clandonensis Heavenly Blue Barbula klandońska Heavenly Blue 2
Catalpa bignonioides Surmia bignoniowa 7,5
Catalpa bignonioides Aurea Surmia zwyczajna Aurea 3
Celastrus orbiculatus Dławisz okrągłolistny 3
Cephalanthus occidentalis Guzikowiec zachodni 3
Clethra alnifolia Hummingbird Orszelina zwyczajna Hummingbird 2
Cornus alba Aurea Dereń biały Aurea 3
Cornus alba Elegantissima Dereń biały Elegantissima 3
Cornus alba Gouchaultii Dereń biały Gouchaultii 3
Cornus mas Dereń jadalny 3
Cornus sanguinea Compressa Dereń świdwa Compressa 2
Corylus avellana Aurea Leszczyna pospolita Aurea 3
Corylus avellana Contorta Leszczyna pospolita Contorta 5
Corylus avellana Contorta Red Leszczyna pospolita Contorta Red 5
Corylus maxima Purpurea Leszczyna południowa Purpurea 3
Cotinus coggygria Purpureus Perukowiec podolski Purpureus 2
Cotinus coggygria Royal Purple Perukowiec podolski Royal Purple 2
Cotoneaster atropurpureus Variegatus Irga płożąca Variegatus 2
Cotoneaster cochleatus Schneider Irga łyżeczkowata Schneider 2
Cotoneaster congestus Irga congestus 2
Cotoneaster dammeri Irga Dammera 2
Cotoneaster divaricatus Irga rozkrzewiona 2
Cotoneaster horizontalis Irga pozioma 2
Cotoneaster procumbens Cooper Irga drobnolistna Cooper 2
Cotoneaster suecicus Coral Beauty Irga szwedzka Coral Beauty 3
Crataegus ×media Paul's Scarlet Głóg pośredni Paul's Scarlet 3
Crataegus monogyna Compacta Głóg jednoszyjkowy Compacta 3
Cytisus decumbens Szczodrzeniec położony 2
 
Deutzia crenata Nicco Żylistek karbowany Nicco 2
Deutzia rosea Carminea Żylistek różowy Carminea 2
Deutzia scabra Candidissima Żylistek szorstki Candidissima 2
Deutzia scabra Codsall Pink Żylistek szorstki Codsall Pink 2
 
Eleagnus angustifolia Oliwnik wąskolistny 5
Euonymus alatus Compactus Trzmielina oskrzydlona Compactus 2
Euonymus fortunei Emerald Gaiety Trzmielina Fortunea Emerald Gaiety 2
Euonymus fortunei Emerald'n Gold Trzmielina pnąca Emerald'n Gold 3
Euonymus fortunei Sunspot Trzmielina pnąca Sunspot 3
Exochorda racemosa Obiela groniasta 5
 
Fagus sylvatica Buk pospolity 3
Fagus sylvatica Asplenifolia Buk pospolity Asplenifolia 3
Fagus sylvatica Dawyck Gold Buk pospolity Dawyck Gold 3
Fagus sylvatica Dawyck Purple Buk pospolity Dawyck Purple 10
Fagus sylvatica Pendula Buk pospolity Pendula 7,5
Fagus sylvatica Purpurea Pendula Buk pospolity Purpurea Pendula 10
Fagus sylvatica Purpurea Tricolor Buk pospolity Purpurea Tricolor 10
Fagus sylvatica Rohan Obelisk Buk pospolity Rohan Obelisk 3
Fallopia aubertii Rdest Auberta 3
Ficus carica Peretta® Figowiec pospolity Peretta® 3
Forsythia intermedia Aurea Forsycja pośrednia Aurea 2
Forsythia intermedia Golden Times Forsycja pośrednia Golden Times 2
 
Hedera colchica Bluszcz kolchidzki 3
Hedera helix Bluszcz pospolity 2
Hedera helix 'Erecta' Bluszcz pospolity 'Erecta' 2
Heptacodium miconioides Heptakodium chińskie 3
Hippophae rhamnoides Rokitnik zwyczajny 3
Hippophae rhamnoides Leikora Rokitnik pospolity Leikora 3
Hippophae rhamnoides Opylovać Rokitnik pospolity Opylovać 3
Hippophae rhamnoides Sluníčko Rokitnik pospolity Sluníčko 3
Hydrangea anomala Hortensja pnąca 3
Hydrangea arborescens Anabelle Hortensja drzewiasta Anabelle 3
Hydrangea arborescens Grandiflora Hortensja drzewiasta Grandiflora 3
Hydrangea paniculata Grandiflora Hortensja bukietowa Grandiflora 3
Hydrangea paniculata Pink Diamond Hortensja bukietowa Pink Diamond 3
Hydrangea paniculata Tardiva Hortensja bukietowa Tardiva 3
Hydrangea serrata Bluebird Hortensja piłkowana Bluebird 3
Hydrangea serrata Preziosa Hortensja piłkowana Preziosa 3
Hypericum densiflorum Buttercup Dziurawiec gęstokwiatowy Buttercup 2
Hypericum Hidcote Dziurawiec Hidcote 2
 
Ilex meserveae Blue Prince Ostrokrzew Meservy Blue Prince 2
Itea virginica ’Henry's Garnet’ Itea wirginijska ’Henry's Garnet’ 2
 
Kalmia latifolia Olympic Fire Kalmia szerokolistna Olympic Fire 3
Kerria japonica Picta Złotlin japoński Picta 2
Kerria japonica Pleniflora Złotlin japoński Pleniflora 2
 
Laburnum watereri Vossii Złotokap Waterera Vossii 10
Lavandula angustifolia Hidcote Lawenda wąskolistna Hidcote 2
Lavandula angustifolia Nana Alba Lawenda wąskolistna Nana Alba 2
Lespedeza thunbergii Lespedeza Thunberga 3
Ligustrum ovalifolium Aureum Ligustr okrągłolistny Aureum 2
Ligustrum Vicaryi Liguster Vicaryi 2
Liriodendron tulipifera Tulipanowiec amerykański 3
Liriodendron tulipifera Aureomarginatum Tulipanowiec amerykański Aureomarginatum 3
Lonicera brownii Dropmore Scarlet Wiciokrzew Browna Dropmore Scarlet 3
Lonicera caerulea var. kamtschatica Ania Jagoda kamczacka Ania 2
Lonicera caerulea var. kamtschatica Atut Jagoda kamczacka Atut 2
Lonicera caerulea var. kamtschatica Leningradskij Velikan Jagoda kamczacka Leningradskij Velikan 2
Lonicera caerulea var. kamtschatica Morena Jagoda kamczacka Morena 2
Lonicera caerulea var. kamtschatica Petersburg Jagoda kamczacka Petersburg 2
Lonicera caerulea var. kamtschatica Uspiech Jagoda kamczacka Uspiech 2
Lonicera caerulea var. kamtschatica Wojtek Jagoda kamczacka Wojtek 2
Lonicera caprifolium Wiciokrzew przewiercień 3
Lonicera heckrottii Goldflame Wiciorzew hekroti Goldflame 3
Lonicera henryi Wiciokrzew Henriego 3
Lonicera japonica Aureoreticulata Wiciokrzew japoński Aureoreticulata 2
Lonicera orientali var. Longifolia Jagoda kamczacka 2
Lonicera periclymenum Belgica Wiciokrzew pomorski Belgica 3
Lonicera periclymenum Serotina Wiciokrzew pomorski Serotina 3
Lonicera tellmanniana Wiciokrzew Tellmanna 3
Lonicera tragophylla Wiciokrzew tragofylla 3
 
Maackia amurensis Makia amurska 3
Magnolia Susan Magnolia Susan 3
Malus prunifolia Jabłoń śliwolistna lub kitajka 7,5
Menispermum davuricum Menispermum dawurskie 3
Morus alba Pendula Morwa biała Pendula 7,5
Morus latifolia Spirata Morwa szerokolistna Spirata 3
 
Neillia sinensis Neilia chińska 3
 
Parthenocissus quinquefolia Star Showers Winobluszcz pięciolistkowy Star Showers 3
Parthenocissus quinquefolia var. murorum Winobluszcz pięciolistkowy Murorum 3
Paulownia tomentosa Paulownia cesarska 5
Paxistima canbyi Paksistima 2
Periploca sepium Periploka 3
Philadelphus coronarius Apollo Jaśminowiec wonny Apollo 2
Philadelphus coronarius Aureus Jaśminowiec wonny Aureus 2
Philadelphus coronarius Snowbelle Jaśminowiec wonny Snowbelle 3
Physocarpus opulifolius Luteus Pęcherznica kalinolistna Luteus 2
Physocarpus opulifolius Mefisto Pęcherznica okrągłolistna Mefisto 3
Physocarpus opulifolius ‘Salamandra’ nowość Pęcherznica kalinolistna ‘Salamandra’ 3
Platanus acerifolia Platan klonolistny 10
Potentilla fruticosa Abbotswood Pięciornik krzewiasty Abbotswood 2
Potentilla fruticosa Goldstar Pięciornik krzewiasty Goldstar 2
Potentilla fruticosa Primrose Beauty Pięciornik krzewiasty Primrose Beauty 2
Potentilla fruticosa Princess Pięciornik krzewiasty Princess 2
Potentilla fruticosa Red Ace Pięciornik krzewiasty Red Ace 2
Prunus cerasifera Pissardii Śliwa wiśniowa Pissardii 7,5
Prunus laurocerasus Zabeliana Laurowiśnia wschodnia Zabeliana 2
Prunus subhirtella Pendula Wiśnia różowa Pendula 7,5
 
Quercus robur Dąb szypułkowy 3
Quercus robur Concordia Dąb szypułkowy Concordia 3
Quercus robur Cristata Dąb szypułkowy Cristata 3
Quercus robur Facrist Dąb szypułkowy Facrist 3
Quercus robur Fastigiata Dąb szypułkowy Fastigiata 7
Quercus robur Fenessii Dąb szypułkowy Fenessii 3
Quercus robur Gnom Dąb szypułkowy Gnom 3
Quercus robur Irtha Dąb szypułkowy Irtha 3
Quercus robur Miky Dąb szypułkowy Miky 3
Quercus rubra Dąb czerwony 5
 
Robinia hispida Macrophylla Robinia szczeciniasta Macrophylla 3
Rosa omeiensis f. Pteracantha Róża czteropłatkowa oskrzydlona 3
Rosa pnąca w odmianach Róże pnące 2,3
 
Salix integra Hakuro-nishiki Wierzba japońska Hakuro-nishiki 2
Sorbus aria Magnifica Jarząb mączny Magnifica 7,5
Sorbus arnoldiana Golden Wonder Jarząb Arnolda Golden Wonder 7,5
Sorbus aucuparia Jarząb pospolity 3
Sorbus aucuparia Coral Pink Jarząb pospolity Coral Pink 7,5
Sorbus aucuparia Fastigiata Jarząb pospolity Fastigiata 7,5
Sorbus aucuparia Pendula Jarząb pospolity Pendula 10
Sorbus cashmiriana Jarząb kaszmirski 3
Sorbus Granatnaja Jarząb Granatnaja 3
Sorbus koehneana Jarząb Koehnego 3
Sorbus Red Tip Jarząb Red Tip 3
Sorbus Rubinowaja Jarząb Rubinowaja 3
Spirea betulifolia Tawuła brzozolistna 2
Spirea cinerea Grefsheim Tawuła szara Grefsheim 2
Spirea japonica Anthony Waterer Tawuła japońska Anthony Waterer 2
Spirea japonica Bullata Tawuła japońska Bullata 2
Spirea japonica Crispa Tawuła japońska Crispa 2
Spirea japonica Goldflame Tawuła japońska Goldflame 2
Spirea japonica Golden Princess Tawuła japońska Golden Princess 2
Spirea japonica Goldmound Tawuła japońska Goldmound 2
Spirea japonica Japanese Dwarf Tawuła japońska Japanese Dwarf 2
Spirea japonica Little Princess Tawuła japońska Little Princess 2
Spirea japonica Shirobana Tawuła japońska Shirobana 2
Spirea nipponica Halward’s Silver Tawuła nippońska Halward’s Silver 3
Spirea prunifolia Tawuła śliwolistna 2
Stephanandra incisa Crispa Tawulec pogięty Crispa 2
Stewartia sinensis Stewarcja chińska 5
Syringa josikaea Lilak węgierski 3
Syringa meyeri Palibin Lilak Meyera Palibin 2
Syringa microphylla Superba Lilak drobnolistny Superba 3
Syringa reflexa Lilak zwisający 3
 
Teucrium oleraceum Ożanka 3
Tilia cordata Lipa drobnolistna 10
 
Ulmus Camperdownii Wiąz płaczący 7,5
Ulmus hollandica Wredei Wiąz holenderski Wredei 7,5
Ulmus minor Wiąz polny 3
Ulmus minor Jacqueline Hillier Wiąz polny Jacqueline Hillier 2
Ulmus minor Variegata Wiąz polny Variegata 10
Ulmus parvifolia Geisha Wiąz drobnolistny Geisha 7,5
 
Vaccinium corymbosum Bluecrop Borówka wysoka Bluecrop 2
Viburnum bodnantense Dawn Kalina bodnantska Dawn 3
Viburnum x burkwoodii Mohawk Kalina Borkwooda Mohawk 2
Viburnum x carlcephalum Kalina angielska 2
Viburnum carlesii Aurora Kalina koreańska Aurora 2
Viburnum Eskimo Kalina Eskimo 2
Viburnum farreri Kalina wonna 3
Viburnum juddii Kalina Judda 3
Viburnum lantana Aureovariegata Kalina hordowina Aureovariegata 3
Viburnum lantana Aureum Kalina hordowina Aureum 3
Viburnum opulus Kalina koralowa 3
Viburnum opulus Kalina koralowa 7,5
Viburnum opulus K M (korona) Kalina koralowa, modelowana 10
Viburnum opulus Harvest Gold Kalina koralowa Harvest Gold 3
Viburnum opulus Nanum Kalina koralowa Nanum 2
Viburnum opulus Roseum Kalina koralowa Roseum 2
Viburnum opulus Xantocarpum Kalina koralowa Xantocarpum 3
Viburnum plicatum Lanarth Kalina japońska Lanarth 3
Viburnum plicatum Mariesii Kalina japońska Mariesii 3
Vinca major Barwinek wielkolistny 2
Vinca minor Barwinek pospolity 2
Vinca minor Argenteovariegata Barwinek pospolity Argenteovariegata 2
 
Weigela Black And White Krzewuszka Black And White 2
Weigela Bristol Ruby Krzewuszka Bristol Ruby 2
Weigela Eva Rathke Krzewuszka Eva Rathke 2
Weigela florida Krzewuszka cudowna 3
Weigela florida Alba Krzewuszka cudowna Alba 3
Weigela florida Nana Purpurea Krzewuszka cudowna Nana Purpurea 2
Weigela florida Piccolo Krzewuszka cudowna Piccolo 2
Weigela florida Snowflake Krzewuszka cudowna Snowflake 2
Weigela florida Variegata Krzewuszka cudowna Variegata 2
Weigela florida Variegata Nana Krzewuszka cudowna Variegata Nana 2
Weigela florida var. Venusta Krzewuszka cudowna Venusta 2
Weigela Pink Princess Krzewuszka Pink Princess 2
Weigela prekox Krzewuszka wczesna 2
Weigela sanguinea Krzewuszka sanguinea 2


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).  Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants). Szczepiona młodzież iglasta (Larix - modrzew, Pinus - sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowieckie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie).

Zobacz również na sosny-mikoryza.pl.

Copyright © 2010-2020 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia
jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.